MATSERVIS, 105 delar, porslin,"Wexiö", 1900-talets första hälft, Gustavsberg.

Tillbringare.
2 terriner med lock.
10 kaffekoppar + 2 fat.
6 tekoppar med fat.
Såssnipa.
Såsskål.
5 djupa uppläggningsfat.
5 flata uppläggningsfat.
2 rombformade uppläggningsfat.
Uppläggningsfat.
Runt uppläggningsfat.
13 djupa dessertallrikar.
13 assietter.
18 tallrikar.
12 djupa tallrikar.
12 mindre assietter.

Bruksslitage. Nagg. Sprickor.

Lähtöhinta
4 500 SEK