TORAPEKARE, silver, sannolikt Ryssland och 1873. Vikt ca 68 gram.

Handtaget med genombruten filigrandekor, infattade turkoser, avslutande dekor av lejon. L 31.

Slitage, bucklor, anlöpningar.

Lähtöhinta
8 000 SEK