Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

MATSERVIS, 48 delar. Porslin, "Lidköping", Einar Forseth.

Handmålad dekor. Soppterrin med lock, 12 sopptallrikar, 12 mattallrikar, 12 förräts-tallrikar, 4 ovala uppläggningsfat, 2 lätt svängda upplängningsfat, 3 djupa uppläggningsfat, 2 lätt svängda uppläggningsfat, 3 djupa uppläggningsfat, tallrik med hänklar, såssnipa.

Smärre slitage, enstaka nagg.

Lähtöhinta
1 500 SEK