FÅTÖLJER med FOTPALL, ett par, Gripsholmsfåtöljer, "Medevibrunn" ur Ikeas 1700-talsserie. 1990-tal.

Gråmålat trä. Skuren dekor i form av voluter, svängda armlän. Kopplade ben. Lösa rygg- och sittplymåer.

Obetydligt slitage, stolarnas klädsel med fläckar, en pall med märke i sidan.

Lähtöhinta
10 000 SEK