CASSONE, renässansstil, Italien, 1700-tal.

Trä, skurna bårder, skuren lagerbladskrans med vapen på tassfötter. L ca163 B 60 H 61.

Kraftigt maskstungen. Slitage. Avslag. Fläckar. Gångjärn i lock ostadiga. Kompletteringar. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
4 000 SEK