BOK, "Then första boken af Swea och Götha minnings..." Johan Peringskiöld, Stockholm 1710.

Illustrerad, utvikbara planscher. Halvfranskt skinnband i folio.

Slitage, några sidor uppfodrade, fläckar, ej fullständigt genomgången.

Alkuperä - Provenienssi

Biblioteksstämpel: Tidö slottsbibliotek.

Lähtöhinta
2 000 SEK