GRÖTSKÅL, KANNA och GRISFAT, 2 st, flintgods, Göteborg, 1900-talets början.

Skål med lock, omärkt. H 18. Kanna, omärkt. H 15. Fat, stämplade Göteborg. L 52.

Slitage. Krackelyrer. Glasyrnagg.

Lähtöhinta
1 500 SEK