SERVISDELAR, 156 st, flintgods, "Japan", Rörstrand 1900-talets början.

17 mattallrikar, 20 djupa tallrikar, 25 förrättstallrikar, 28 assietter, 10 uppläggningsfat, 4 karotter, 4 såsskålar, 3 kannor, fiskfat m silfat, bålskål, terrin, mindre terrin, kabaret, 2 dosor med lock, 24 tékoppar med fat, 12 kaffekoppar med fat, tékanna, gräddkanna.

Slitage. Ställvis missfärgning. Nagg. Skador. Sprickor.

Lähtöhinta
8 000 SEK