279017

URNA MED LOCK, opalinglas, empire, Strömbäcks glasbruk, 1800-talets första kvartal.

Vit glasmassa. Målad blomsterdekor i svart och guld. Lock med dekor av frukt. H 39.

Slitage. Större spricka.

Lähtöhinta
6 000 SEK