SPEGEL, nyrokoko, 1800-talets slut.

Bronserad. Rik dekor. Genom brutet krön med bland annat en urna. Pärlstavsdekor. Fasett slipat glas. L 63, H 106.

Bruksslitage. Senare bakstycke. Smärre märken och repor. Sprickor.

Lähtöhinta
2 500 SEK