LJUSKRONA, oscariansk, 1800-talets sista kvartal. H ca 100.

Stomme i gulmetall behängd med prismor. Tolv ljusarmar.

Elekrifierad, ej funktionstestad. Prismor saknas, prismor med skador.

Lähtöhinta
5 000 SEK