UPPSATSSKÅL, majolika, Rörstrand, 1800-talets slut.

Rund fot. Pojke sittande på fisk, uppbärande snäcka. Polykrom glasering. H 36.

Foten med kantlagning. Snäckan med större lagning. Krackelyr.

Lähtöhinta
2 500 SEK