SKRIVBORD, rokoko-stil, 1800/1900-tal.

Två lådor i sargen. Framsida av skrivbordet med falskfront. Svängda ben, sargen med skuren dekor. Troligen franskt eller holländskt. L 184, B 76, H 79.

Maskstunget. Skiva med skador/märken. Sprickor. Bruksslitage.

Lähtöhinta
4 500 SEK