JAKTPOKAL, silver, otydlig stämpel möjl Kiev, Ryssland, sent 1800-tal. Vikt 713g.

Jakttema, krönande jägare, dekor av ekblad och ekollon, på fyra klövformade fötter. Invändigt förgylld, H 45.

Smärre bucklor. Enstaka märken. Krönande figur med skada. Ostadig. Lagning med lödning.

Lähtöhinta
6 000 SEK