MATSERVIS, 87 delar, porslin, Rörstrand, "Nationalservisen". Louise Adelborg.

Vitt porslin med gulddekor. Bestående av 12 mattallrikar, 12 sopptallrikar, 12 förrättstallrikar, 12 assietter, 4 ovala uppläggningsfat i olika strl, 4 skålfat i olika storl, terrin med lock, såsterrin, 12 tekoppar på fat, 12 kaffekoppar på fat, kaffekanna, tekanna, tillbringare, gräddkanna, sockerskål.

Slitage och nagg. Skador på gulddekoren.

Lähtöhinta
5 000 SEK