TALLRIKAR, sex stycken, porslin. Gustafsberg, 1889.

Målad polykrom och förgylld dekor av blåklint efter 1700-talsförlaga. Diameter 24 cm.

Slitage. En med brättesspricka. Nagg. Retuscher. En tallrik 1700-tal medföljer.

Lähtöhinta
2 000 SEK