BRICKBORD, trol England, 1900-talets början.

Lös svartmålad plåtbricka, i mitten blomsterdekor. Konturerad form. Underrede i chippendalestil med fyra svängda ben med ball and claw avslutning. L 77, B 62, H 65.

Slitage. Repor. Färgbortfall.

Lähtöhinta
2 000 SEK