KAFFEKANNA, silver, empir, troligen Tyskland, 1800-talets första hälft. Tot vikt ca 547g.

Trähandtag. H 18,5.

Slitage. Anlöpningar. Intryckningsskada på pinjekotte.

Lähtöhinta
4 000 SEK