KOPPAR SAMT FAT, 2 st, porslin, Wanlistil resp Wanli, Japan 1900-tal resp Kina 1500/1600-tal.

Konturerade kanter, dekor av fåglar resp drake och blommor. Diam 10,5-15, h 3-6.

Slitage, nagg, kopparna med krackelerad yta.

Lähtöhinta
1 500 SEK