SKÄNK, Sengustaviansk stil, 1800-tal.

Gråmålat trä. Två lådor. Kannelerade dörrar som döljer hyllinredning. L 100, b 48, h 103. Nyckel finns.

Slitage, senare bemålning, slitage på bemålning. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
7 000 SEK