CHIFFONJE, senempire, 1800-talets mitt.

Mahognyfanérad. Fyra lådor samt klaff med bakomvarande skrivinredning. L 125, b 54, h 140. Nyckel finns.

Bruksslitage. Fanérskador och sprickor samt mindre lagningar. En knopp saknas samt flera knoppar med skador på invändiga lådor. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
3 000 SEK