SKÅP, barockstil, Nordiska Kompaniet, 1920/30-tal.

Fanérad i olika träslag. Intrsiadekor i form av rosor. Underrede med balusterben. Inredning med lådor samt klaff. Andra sidan inred som barskåp med glashyllor samt metallklädd. Invändig belysning. L 135, b 50, h 165. Nyckel finns.

Slitage, fanéravlsag, torrsprickor. Belysningen ej funktionstestad. Invändig klaff saknar nyckel.

Lähtöhinta
5 000 SEK