282509

GARNITYR, 10 delar, granater, bla 18k guld, Öbergs Juvelerare & Guldsmedsaffär, Stockholm 1960.

Collier, troligen gulmetall, L 42 . Hänge i form av kors, kejda i 18k guld fantasilänk, L 2,5-42. Örhängen, ett par stift, L 3. Stel armlänk, gulmetall, omkrets L ca 20. Ring carmosé, strl 18/57, 18k guld, troligen Stockholm 1960. Ring rektangulär, str 16/50, 18k guld, Öbergs Juvelerare & Guldsmedsaffär, Stockholm 1960. Ring rektangulär, str 16,5/52, 18k guld, John Hoffner, Uppsala 1940. Ring stjärnformad, str 16,25/51, utan stämplar. Ring stjärnformad, str 14,5/45, utan stämplar.

Gravyr. Bruksslitage. Collier med delvis trasigt fäste, i behov av att loddas. Delvis limmade.

Lähtöhinta
2 500 SEK