VINKYLARE MED LOCK, silver, empire, London, otydliga mästarstämplar, sannolikt 1813. Totalvikt 1936 g.

Urnformad och delvis godronnerad med dekor av akantus. Prydd med brittiskt crest. H 34

Slitage, repor, buckor, gravyr, senare lock.

Lähtöhinta
10 000 SEK