SERVIS, 34 delar, porslin, "Maria", Rosenthal, 1900-talets första hälft.

Dekor i form av bård av rosor. Terrin med lock, såssnipa med fat, skål, 5 uppläggningsfat, 9 mattallrikar, 2 djupa tallrikar, 5 assietter, 10 förrättstallrikar.

Enstaka delar med nagg och sprickor.

Lähtöhinta
2 000 SEK