DAMARBETSBORD, senempire, 1800-talets andra hälft.

Fanerat med palisander och andra träslag, inläggningar av mässing. Spiralvriden rikt skuren fyrdelad pelarfot, sarglåda med inredning. L 68, B 54, H 81.

Skiva med spricka. Fanerskador. Slagmärken och repor. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
1 800 SEK