STOLAR, 8 stycken. Sengustaviansk stil, 1800-talets andra hälft.

Gråmålade. Ryggen med korslagda spjälor, figurhuvuden, fruktfestonger och lagerkransar. Bladhölstrade ben.

Spjälor med lagningar, slitage.

Lähtöhinta
25 000 SEK