SPEGEL, eklektisism, sent 1800-tal.

Förgylld, Pastellagedekor i form av fåglar, pilbåge med pilar och blomster. Etikettmärkt "Otto Hansson Förgyllare & Pastellör Stockholm Clara Västra Kyrkogata 5". 63x132.

Slitage. Senare glas.

Lähtöhinta
2 000 SEK