SOFFGRUPP, nyrokoko, 1+4 delar, sent 1800-tal.

Soffa, l ca206, 4 stolar. Skuren dekor i form av akantusblad och blommor, fast stoppad ljusgrön klädsel med medaljongmönster, klädda knappar i rygg.

Slitage. Enstaka sprickor. Kantband ställvis loss.

Lähtöhinta
4 000 SEK