BORDSFOTOGENLAMPA, sekelskiftet 1900.

Fot av röd marmor, gjutgods och mässing, dekor av stiliserat bladverk. Oljehus av slipat glas. Veckad frostad glaskupa. H inklusive rör 68.

Smärre slitage. Kupa med obetydligt nagg. Oljehus med spricka.

Lähtöhinta
1 000 SEK