BOKSKÅP, nyrenässans, 1800-talets andra hälft.

Valnöt. Tvådelat. Framsida med delvis profilsågad dekor. Skuren dekor av bl a stiliserade blommor. Dörrar med innanförliggande hyllplan. L 77, B 49, H 207. Nyckel finns.

Krön med skada. Repor. Nött. Fanerskador. Slitage. Lås i dörren undertill saknas. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
3 000 SEK