KNIVAR, 10 st, silver, empire, mest Frankrike, 1800-talets första hälft/mitt. Totalvikt 400 gram.

Förgyllda, skaft med dubbel kantrand. L 19,5-20. Stämplat J under kunglig krona på samtliga.

Slitage, bucklor, böjda spetsar på knivblad. Ägarmärkning .

Alkuperä - Provenienssi

Troligen Drottning Josefina av Sverige och Norge (1807-1876).

Lähtöhinta
2 500 SEK