MATS THESELIUS, "Stipendieskåp", porslin, sign.

Pris, Svenska Arkitektförbundet, årets skåp, Mats Theselius, 1991. Tillverkad i 275 exemplar. Dekor i relief i form av ekorre och växter. H 26.

Repor.

Lähtöhinta
2 000 SEK