STRÖSOCKERSKÅL MED LOCK, silver, Gustaf Reinhold Sundbom, Härnösand 1826. Vikt ca 494 g.

Godronnerad skål. På 3 ben med griphuvuden och tassfötter. H 21.

Slitage. Några repor. Lock med buckla och graverat monogram. Graverad inskription runt kant.

Lähtöhinta
5 000 SEK