KAMMARHERRENYCKEL, mässing, svenska hovet 1900-talets början

Förgylld med dekor av lilla riksvapnet mellan stående lejon, krönande kunglig krona. Vidhängande tofs, monterad på blå rosett. L 13,5.

Slitage, fläckar och skador på rosett.

Lähtöhinta
3 000 SEK