Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

SOFFA samt FÅTÖLJ, "Skrindan", Kerstin Hörlin Holmqvist, 1900-talets andra hälft.

Lackerad i auberginfärg, klädsel i grönt manschestertyg, lösa sitt- och ryggplymåer med klädda knappar, spjälrygg. Soffa med l 140.

Slitage, färgbrotfall, mindre avslag. Klädsel med slitage, mindre skador, fläckar, blekt.

Lähtöhinta
3 000 SEK