SKÅL PÅ FOT, empirestil, möjligen Frankrike, 1800-talets senare hälft.

Tripodformad metallfot fabeldjur, skål med handmålad dekor av bladgirlander. H 21, diam 26.

Smärre slitage och mindre spricka vid skålens fäste.

Lähtöhinta
1 000 SEK