SKÅP, sengustaviansk provins, 1800-talets första hälft.

Målat i gråblått. Rak form, dörr med räfflor, innanförliggande nyckel inredning. L 82, b 34, h 193. Nyckel finns.

Slitage, repor, maskstunget delbortfall. Senare inredning. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
6 000 SEK