MATBORD, Karl Johan, provinsarbete, 1800-talets första hälft.

Masurbjörk. Rund form med tre ilägsskivor. Änddelarna med dekor av intarsiarand. Sarg med delvis dekor av romber. L 102 (50x3), B 105, H 74.

Fanerresning. Faneravslag. Fuktfläck/fanerskada. Blekt. Repor.

Lähtöhinta
15 000 SEK