Muut
288319

SKÅL, glas, "Slipgraal", Edward Hald, Orrefors, sign.

Klockformad på låg fotklack. Dekor av gröna ränder. "ORREFORS, Sweden, S.Graal nr 1080L, Edward Hald. Diam 22.

Slitage, ställvis med repor samt mindre tillverkningsdefekter.

Lähtöhinta
3 000 SEK