GRÄDDKANNA och SOCKERSKÅL med BRICKA, 3 delar, sterling silver, Peru, 1900-talets andra hälft. Vikt ca464,4g.

Reliefdekor i form av lamor och figurer, rustikt utförande, OBS! Lock till sockerskål finns, EJ med på bild. l ca24,5, h 7,5-8.

Bruksslitage.

Lähtöhinta
2 300 SEK