SPEGELSKÄNK, nyrenässans, sent 1800-tal.

Fanerad med valnöt. Skuren dekor. Beslag av mässing. L 128. B 50. H 187.

Listverk saknas. Fanerskador. Lösa fötter. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
1 500 SEK