KAFFESERVISDELAR, 24 delar, porslin, "Cobalt Net", Lomonosov, Ryssland, 1900-talets andra hälft.

Underglasyrblått med gulddekor. 11 kaffekoppar med fat, 12 assietter diam ca15, skålfat diam ca12.

Obetydligt slitage. Skålfat med obetydlig nagg på fotring.

Lähtöhinta
1 500 SEK