BOUILLOTTELAMPA, empire, trol Ryssland, 1800-talets första hälft.

Förgylld brons. Rund mittstång på rund fot. Två svängda ljusarmar med dekor av gripar. Grön plåtskärm. H 53.

Slitage. Omarbetad för elektricitet. Skärm med färgbortfall. Förgyllningsbortfall.

Lähtöhinta
7 000 SEK