SEKRETÄR, sengustaviansk stil, sent 1800-tal.

Bla valnötsfanér. Rak form med avfasade hörn. Raka nedåt avsmalnande ben.Överst låda samt skrivinredningbakom klaff. Nedtill 2 st lådor. Ovanliggande kalkstensskiva. L 71, b 46, h 114 Nyckel finns.

Slitage, repor, fanersprickor. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
4 000 SEK