CONCERTINA, C. Wheatstone, London, England 1851.

Hexagonalform med brunbetsad ask. 18x18, h ca 17.

Slitage, repor, ej funktionstestad.

Muut tiedot

Inköpt av G. Ryan 15 juli, 1851, intyg förklaring av serienummer ut "Wheatstone Ladger C1047" med följer.

Lähtöhinta
1 500 SEK