KAFFESERVISDELAR, 49 st, Musselmalet, Royal Copenhagen, 1900-talets andra hälft.

12 koppar med fat, 12 assietter, kaffekanna, 2 sockerskålar, gräddkanna, vas (helblond), ett par ljusstakar, cremekopp, 2 cigarettställ (varav en helblond), 8 askfat (varav ett helblont), 5 uppläggningsfat (varav 3 halvblond) samt salt- och pepparströare.

Bruksslitage, kaffekanna med nagg.

Lähtöhinta
4 000 SEK