BORDSGARNITYR, 3 delar, majolika, rokokostil, Rörstrand 1871.

Bordsur samt två urnor. Rik polykrom dekor av figurer, putti, blommor m.m. Märkta Rörstrand Stockholm 1871. H 42-57. Nyckel finns.

Omfattande skador och lagningar. Flertal nagg. Delar saknas. Lösa medföljande delar. Pendel finns.

Lähtöhinta
20 000 SEK