MATSERVIS, 141 delar, flintgods, "Pomona" Rörstrand, 1900-talets första hälft.

Flata mattallrikar, 48 st.
Djupa mattallrikar, 25 st.
Assietter, 36 st.
Desserttallrikar, 19 st.
Serveringsfat, 7 st, l 42-27.
Serveringsskålar, 2 st.
Såsskål, 1 st.
Terriner, 2 st.
Terrin med fat 1 st.

glasyrkrackelyr, nagg, repor samt slitage på dekoren.

Lähtöhinta
4 000 SEK