INDUSTRILAMPA /SAXLAMPA, 1920-30-tal.

Svartlackerad, emaljskärm, saxarm, väggfästen, reglerbar längd. L ca 43-143.

Senare lackerad. Ej funktionstestad. Slitage. Anlöpningar. Rostanlupen. Färgbortfall.

Lähtöhinta
1 500 SEK